Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

20.8 C
Skopje
Wednesday, September 20, 2023

More
  spot_img

  Голем пад на цената на грозјето – што се случува во Шпанија?

  Голем пад на цената на грозјето. Малите лозари, претежно од семејна природа, се уценети од големите играчи. Која цена ја даваат за килограм грозје? Цената на...
  spot_img

  Чај од копар против надуеност

  Во традиционалната медицина чај од копар се препорачува како природен лек против надуеност и проблеми со варењето. Овој чај се подготвува така што ќе измешате...

  Исклучително хранлива и вкусна – како да одгледувате леќа?

  Леќа - едногодишно тревно растение кое спаѓа во семејството на мешунките, а карактеристично е тоа што се готви релативно брзо и лесно. Најмногу личи...

  Берба на пченка

  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите

  Дали ви се допаѓа работата на Земјоделие.мк
  97 добиени гласови · 97 гласања
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Земјоделие.мк на Телеграм

  Земјоделие.мк на Телеграм Добредојдовте ! Дали сте земјоделец и барате начин да подобрите своите земјоделски практики? Или пак сакате да ги купите или продадете своите...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Земјоделие.мк на Телеграм

  Земјоделие.мк на Телеграм Добредојдовте ! Дали сте земјоделец и барате начин да подобрите своите земјоделски практики? Или пак сакате да ги купите или продадете своите...

  Магаре попознато од политичари

  Магаре попознато од политичари во Македонија. Дали е ова можно? Бидејќи во последно време во Македонија најпознати станале политичарите и стално прават некои анкети кој...

  Пневматска сеалка со микрогранулатор- Гунгор

  Пневматска сеалка со микроглануратор - Гунгор достапна во продажните салони на Хемометал Битола по акциска цена од 5500 евра. Пневматска сеалка - Гунгор важни спецификации: Идеална...

  Кримлери – Агромеркур

  Најдобрите Кримлери на пазарот - АГРОМЕРКУР - 1.8 м по АКЦИСКА ЦЕНА од 1.150 ЕУР во продажните салони на Хемометал ДОО - Битола. Кримлери...

  Приколици – Тиназ

  АКЦИСКА ЦЕНА од 3.800 евра на Приколици - Тиназ во во сите подружници на Хемометал низ цела Македонија. Приколици - Тиназ 4 тона Докажан квалитет Капацитет 4...

  Млинови и елеватори “PROKIC”

  Хемометал Битола ви ги претставува новите млинови и елеватори "PROKIC"! Изработени од врвен поцинкован материјал со голема издржливост. Ја нудиме следната палета на производи: Млинови 300 кг...

  Германски град забрани месо во градинките и основните училишта

  Германски град забрани месо во градинките и основните училишта!ОД 11 СЕПТЕМВРИ децата во градинките и основните училишта во Фрајбург, Германија повеќе нема да јадат...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови