Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

More
  домаАгро ВестиЦени од кванташки 30.03.2022

  Цени од кванташки 30.03.2022

  petel baner

  Цени од кванташки 30.03.2022 ова се денешните цени од скопскиот кванташки пазар:

  Морков 20-22 ден кг

  Цвекло 15-20 ден кг

  Целер убав крупен 40-50 ден кг

  Праз 250 денари сноп со 30 парчиња

  Магдонос 5-10 ден китка

  Марула 8-10 ден парче

  Рукола 10-12 ден китка

  Ротквица 8 ден китка

  Младо кромидче 8 ден китка

  Младо лукче 10 ден китка

  Грав 120-150 ден кг

  Ориз 65-70 ден кг

  Стар лук 150-200 ден кг

  Кромид 20 – 23 ден кг

  Компир 25-35 ден кг

  Зелка млада 30-35 ден кг

  Зелка стара 20-25 ден кг

  Зелка црвена 30 ден кг

  Портокал 30 -42 ден кг

  Краставица 58 ден кг

  Домат розев крупен 130 ден кг

  Банани 1100 ден пакет 20 кг

  Прокељ 40 ден пола кило

  Јаболки 15 – 30 ден кг

  Увозни јаболка 65-70 ден кг

  Јагода 160 ден кг

  agrounik

  Цени од кванташки 30.03.2022 ова се цените при денешната посета на кванташкиот пазар во Скопје.

  Трачеви од кванташки пазар.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Забрана за извоз на компир од Турција нема да може веќе да се внесува. Непречено се увезува храна од Европска унија и од соседите.

  Продавачите се жалат дека има намален обем на работа на кванташкиот пазар во Скопје.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img