Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

14.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

More
  домаАгро ВестиПовторно застрелан ловџија

  Повторно застрелан ловџија

  Agrobot

  Повторно застрелан ловџија овој пат во Кочанскиот регион.

  Жално е ова но се почесто се случува некој да настрада при лов. Дали ловната култура во Македонија е на многу ниско ниво или станува збор за лоша обука и тренинг кој што мора да го имаат сите што поседуваат оружје.

  Еве што се случило според билтенот на МВР.

  Д.С.(57) од Македонска Каменица е лишен од слобода затоа што, според пријавеното, со ловечка пушка му нанел прострелни рани на Д.Ј.(39) од Македонска Каменица.

  Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, полицијата вчера го лишила од слобода Д.С.

  petel baner

  Несреќата се случила додека лицата биле на лов во кочанското село Пресека.

  По документирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Повторно застрелан ловџија да се надеваме дека нема да се случуваат вакви работи.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img