Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

11.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени пред Велигден 02.05.2024 година

  Кванташки пазар цени пред Велигден 02.05.2024 година

  petel baner

  Кванташки пазар цени пред Велигден 02.05.2024 година – Ова се цените што успеавме да ги дознаеме при посетата на кванташкиот пазар во Скопје.

  Краставица 80 ден кг

  Домат 70 до 100 ден кг

  Компир 30 ден кг

  Компир млад 40 до 45

  Кромид 25 ден кг

  Зелка 12 ден кг

  Марула 10 ден парче

  Млад кромид 8 парче

  Млад лук 12 парче

  Пашканат млад 150кг

  Морков 35 до 40 ден кг

  Цвекло 20 ден кг

  Магдонос 8 ден китка

  Рукола 15 до 20 ден китка

  Лубеница 65 ден кг

  Јагода 100 до 140 ден кг

  Целер 70 до 90 ден парче

  Ротквица 6 до 8 денари китка

  Тиквица 20 до 25 денари парче

  Модар домат 110 ден кг

  Јаболко 30 до 50 ден кг

  Портокал 30 до 45 ден кг

  Спанаќ 20 до 25 ден кг

  Праз 400 450 ден сноп

  Круша 115 ден кг

  Пипер 100 ден кг

  Пипер лут 110 ден кг

  Грашок 80 ден кг

  Зелка црвена 28 до 30 ден кг

  Нане 40 ден китка

  Босилок 40 ден китка

  Копар 30 ден китка

  Agrobot

  Дива рукола 20 китка

  Мента 30 ден китка

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кванташки пазар цени пред Велигден 02.05.2024 година

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img