Какво време не очекува до крајот на оваа недела?

992
petel baner

Под влијание на претежно стабилна и сува воздушна маса нашата територија ќе се задржи се до крајот на оваа недела. Времето ќе биде претежно стабилно и суво со појава на магла по одделни котлини, особено во ноќните и во претпладневните часови.

agrounik

Исклулчок ќе биде попладнево кога ќе има услови за сосема слаби локални врнежи од дожд.

Овие денови ветерот ќе биде сосема слаб па токму поради ова и понатаму низ котлините воздухот ќе биде доста загаден.

Prostor za reklama na zemjodelie.mk

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени, во најтоплите предели од државава истите има услови да се искачат до околу 20 степени.

Одсега гледано, позначителна промена на временската состојба кај нас и врнежи, како и поголем пад на температурите се очекува во текот на следната недела.

За нови, подетални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука 

tigar.mk baner