Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ЗабаваЗапочнете го денот со зелена лимонада

  Започнете го денот со зелена лимонада

  petel baner

  Започнете го денот на здрав начин, со зелена лимонада, наместо со филџан кафе.

  Зелена лимонада е комбинација од магдонос и лимон која помага во исфрлање на вишокот течности и токсини.

  Пиењето кафе рано наутро на празен стомак има повеќекратни здравствени ризици.

  – Пиењето кафе рано наутро, кога нивото на кортизол е највисоко, ги нарушува хормоните во телото и го нарушува деноноќниот ритам. Кортизолот лошо влијае на овулацијата, хормоналната рамнотежа и тежината – објасни нутриционистот и доктор Карлин Розенблум за порталот PureWow.

  Наместо кафе, идеална замена е зелената лимонада. Тоа е комбинација од магдонос и лимон кој помага во исфрлање на вишокот течности и токсини од телото, а може да поттикне и подобра функција на мочниот меур.

  agrounik

  Состојки:

  1 лимон
  60 гр магдонос
  60 мл вода

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Овој пијалок се пие на празен стомак. Се препорачува да се пие 6 дена, а потоа да се направи пауза од 10 дена и повторно да се почне со пиење.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката храната како лек, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img