Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

31.7 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ВестиНевремето во Прилеп ги уништи насадите со тутун и пипер

  Невремето во Прилеп ги уништи насадите со тутун и пипер

  petel baner

  Голема штета на земјоделските површини и култури нанесе невремето кое го зафати Прилеп и околината.

  Како што известуваат од ЦУК, најмногу врнежи од град со големина на лешник во средата имало во месноста „Заград“, с. Мажучиште како и во с. Мало Коњари.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Пријавените штети на насадите со тутун и пипер дополнително ќе се утврдуваат. Од старана на комисијата за процена на штети во Министерството за земјоделие – Подрачното одделение во Прилеп, заедно со комисијата за утврдување на штети во општината. 

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img