Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

7.8 C
Skopje
Saturday, March 2, 2024

More
  домаАгро ВестиЧизми за лов - Тигар

  Чизми за лов – Тигар

  Agrobot

  Чизми за лов – Тигар
  ВИСТИНСКИОТ ИЗБОР КОГА ОДИТЕ НА ЛОВ

  Доколку сте страствен ловец или уживате во шетањето во природа без разлика на временските услови, квалитетниот пар ловечки чизми е нешто што не треба да го занемарите.
  Стандардот и начинот на изработка на обувките Tigar имаат врвен квалитет.
  Посебен производствен процес, создаден како комбинација на долгогодишно искуство и постојана иновација, претставува добитна комбинација за производство на висококвалитетни и издржливи обувки.

  Со посветена работа и стремеж за подобрување, брендот за обувки Tigar е препознаен како исклучително квалитетен, удобен и издржлив.

  Чизмите и другите видови обувки ги исполнуваат строгите стандарди и носат комбинација на удобност од една страна и потребната издржливост и отпорност на временските услови од друга страна, така што обувките за лов и риболов можат да ги задоволат сите потребни критериуми.

  Дожд, снег и ветер – Чизмите за лов од фабриката Тигар од Пирот се вистинскиот избор
  За време на активности како лов и риболов кои може да вклучуваат часови пешачење или стоење во место, важноста на соодветните обувки е на самиот врв на листата на приоритети.

  Сувите стапала, заштитени од влага, снег и ветер се одличен начин да уживате во омилените активности во природа, но и да спречите многу последици од несоодветната облека.

  Специјалните материјали кои гарантираат отпорност на различни временски услови ги прават чизмите за лов на тигар одличен избор за различни видови лов.

  Најдете специјални модели кои се дизајнирани за зимски услови, со дополнително засилување и изолација на табаните за да ги загреете вашите стапала.

  Некои од овие модели се опремени и со ремени кои ќе спречат навлегување на снегот во внатрешноста на обувките, а некои имаат крзнена постава за максимална заштита од студот.

  Освен тоа, посебниот облик и избраните материјали ги прават овие чизми лесни и удобни, а во исто време ги задоволуваат сите критериуми што може да ги има еден ловец за своите зимски обувки.

  Изберете одлични чизми кои се удобни дури и во лето.
  Чизмите за лов на од брендот Тигар за лето се одлични од многу причини, а она што ви го пружаат е лесен чекор благодарение на адекватните материјали, но и заштита од прегревање на стапалата.

  Пријатно чувство ќе ве придружува без разлика на надворешната температура.

  petel baner

  Одредени модели имаат ремени со кои можете да ја прилагодите формата на багажникот за да обезбедите максимална удобност.

  Специјални слоеви за заштита од повреди.
  Освен што се приспособени на различни временски услови, чизмите Tigar за лов и риболов можат да бидат опремени и со специјални заштитни слоеви кои обезбедуваат дополнителна заштита од пробивање, за побезбедно одење во неистражени места.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Доколку барате квалитетни работни чизми, овде можете да прочитате сè за палетата на работни модели на Tigar.

  Придружете се на нашата заедница на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img