Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

10.8 C
Skopje
Monday, March 20, 2023

More
  spot_img

  Заштитена географска ознака „Преспанско јаболко“ за потврда на автентичноста

  Вкупно 17 прозиводители на праспанско јаболко, кои успешно ја поминаа верификацијата ќе можат непречено да го користат заштитениот географски назив „Преспанско јаболко“. -Со заштитата на...
  spot_img

  Добар антисептик

  Добар антисептик - По потекло од Австралија и Тасманија, каде што расте главно во шумите. Дрвјата еукалиптус (Eucalyptus globulus) сега се одгледуваат низ целиот...

  Како да ја заштитите живината од предатори?

  Многу е важно да ја заштитите вашата живина од сите потенцијални предатори. Постојат неколку начини да го направите ова. Еден од најефикасните се оградување...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Агро заеми со флексибилни рати

  Агро заеми со флексибилни рати - Микрокредитната фондација Хоризонти во своето работење има и агро заеми, кои можат да помогнат на земјоделците да ја...

  Кримлери – Агромеркур

  Најдобрите Кримлери на пазарот - АГРОМЕРКУР - 1.8 м по АКЦИСКА ЦЕНА од 1.150 ЕУР во продажните салони на Хемометал ДОО - Битола. Кримлери...

  Приколици – Тиназ

  АКЦИСКА ЦЕНА од 3.800 евра на Приколици - Тиназ во во сите подружници на Хемометал низ цела Македонија. Приколици - Тиназ 4 тона Докажан квалитет Капацитет 4...

  Млинови и елеватори “PROKIC”

  Хемометал Битола ви ги претставува новите млинови и елеватори "PROKIC"! Изработени од врвен поцинкован материјал со голема издржливост. Ја нудиме следната палета на производи: Млинови 300 кг...

  Трактор СОЛИС 50

  СОЛИС 50 - Широкиот асортиман на Хемометал ни носи моќен трактор осо 3 цилиндричен мотор. Најважно - отплаќајте го на 60 месеци отплата. Што добивате...

  Нивска Прскалка – AGROSE

  Нивска Прскалка 300 лит. - AGROSE за цена од 680 EUR, само во Хемометал - Битола. Нивска Прскалка - AGROSE спецификации: Гаранција 2 години Гратис Кардан Систем...

  12 најубави раси на кокошки

  12 најубави раси на кокошки - погледнете ја оваа листа и дали имате некој свој фаворит? Кокошките не се вредни само за нивните јајца и...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови