Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

16.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024

More
  домаМеханизацијаТРАКТОР LOVOL 354  –  Ефикасен, Современ, Економичен

  ТРАКТОР LOVOL 354  –  Ефикасен, Современ, Економичен

  petel baner

  ТРАКТОР LOVOL 354  –  Ефикасен, Современ, Економичен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!

  Тракторот LOVOL 354 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.

  Тракторот LOVOL 354 поседува ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија со директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска потрошувачка, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥25% и сила на влечење од 8,5KN. Синхронизираниот манувач со  8+8 брзини овозможува лесно менување и комфор во обавувањето на сите операции. Капацитетот на подигање на задни полуги е 1400kg.

  Тракторот LOVOL 354 спаѓа во компактните модели на трактори со мал радиус на вртење од 3,3m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста.

  Тракторот LOVOL 354 трета генерација поседува најнов модел на кабина, херметички затворена со парно, звучна изолација, панорамски стакла без мртов агол.

  Тракторот LOVOL 354 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  Тракторот LOVOL 354 во понуда и без кабина со заштитен рам и настрешница.

  ТРАКТОР LOVOL 354  –  Ефикасен, Современ, Економичен

  Спецификација за Трактор LOVOL 354:

  • Mоќност на мотор, 35 коњски сили
  • Погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен серво волан
  • Синхронизиран менувач 8+8
  • Кардан со 2 брзини 540 и 1000 вртежи
  • Гуми радијални на моделот со кабина, Предни 260/70-R16 и Задни 320/85-R24
  • Гуми нормал на моделот со настрешница, Предни 7.5-16 и Задни 12.4-24
  • Тегови напред и назад
  • Влечна кука, топлинг, сет алат
  • 4 хидраулични излези
  • Димензија на модел со кабина (д/ш/в), 3480/1550/2255 mm
  • Димензија на модел со настрешница (д/ш/в), 3480/1550/2450 mm
  • Кабина херметички затворена, тапацирана, парно, панорамски стакла, Grammer воздушно седиште
  ТРАКТОР LOVOL 354  –  Ефикасен, Современ, Економичен

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450
  072261251 e-mail: najkprom@live.com

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго. 

  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, LINHAI, OKAY Economic, PALAZOGLU, AGROKUN и други.

  Agrobot

  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок. 

  Главна цел на тимот во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img