Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

13.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024

More
  домаМеханизацијаТРАКТОР LOVOL 254 – Ефикасен, Компактен, Економичен

  ТРАКТОР LOVOL 254 – Ефикасен, Компактен, Економичен

  petel baner

  ТРАКТОР LOVOL 254 – Ефикасен, Компактен, Економичен. Единствено во
  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!
  Тракторот LOVOL 254 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни и за сите работни операции кои налагаат користење на компактен модел на трактор.
  LOVOL 254 поседува ефикасен 3-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија со директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска потрошувачка, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥25% и сила на влечење од 6,3KN. Синхронизираниот манувач со 8+8 брзини овозможува лесно менување и комфор во обавувањето на сите операции. Капацитетот на подигање на задни полуги е 1200kg.
  LOVOL 254 спаѓа во компактните модели на трактори со мал радиус на вртење од 2,7m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста.
  Овој модел на трактор LOVOL 254 е трета генерација поседува најнов модел на кабина, херметички затворена со парно, звучна изолација, панорамски стакла без мртов агол.
  Тракторот LOVOL 254 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.
  Тракторот LOVOL 254 во понуда и без кабина со заштитен рам и настрешница.

  ТРАКТОР LOVOL 254 – Ефикасен, Компактен, Економичен

  Спецификација за Трактор LOVOL 254:

  • Mоќност на мотор, 25 коњски сили
  • Зафатнина на мотор, 1532 cm3
  • Погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен серво волан
  • Синхронизиран менувач 8+8
  • Кардан со 2 брзини 540 и 1000 вртежи
  • Гуми нормал на моделот со кабина, Предни 6.5-16 и Задни 11.2-24
  • Гуми нормал на моделот со настрешница, Предни 6.0-16 и Задни 9.5-24
  • Oпција со радијални гуми
  • Тегови напред и назад
  • Влечна кука, топлинг, сет алат
  • 2 хидраулични излези
  • Димензија на модел со кабина (д/ш/в), 3540/1550/2420 mm
  • Димензија на модел со настрешница (д/ш/в), 3540/1550/1850 mm
  • Кабина херметички затворена, тапацирана, парно, панорамски стакла, Grammer воздушно
   седиште
  ТРАКТОР LOVOL 254 – Ефикасен, Компактен, Економичен

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450
  072261251 e-mail: najkprom@live.com

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго.
  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, LINHAI, OKAY Economic, PALAZOGLU, AGROKUN и други.
  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок.
  Главна цел на тимот во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.
  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img