Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

More
  spot_img

  Се соочуваме со опаѓање на приносот на сите земјоделски култури заради намалување на популацијата на инсекти

  Губењето на земјиштето, загадување со брзина на светлината, употребата на пестициди и климатските промени доведуваат до намалување на популацијата на инсекти. Тие опрашуваат 75 проценти...
  spot_img

  Кој зачин е идеална замена за шеќер?

  Поддршката на телото и зајакнувањето на имунолошкиот систем никогаш не биле поважни од сега. Дали можеме сето тоа да го обезбедиме само преку исхрана? Во...

  Не мора да се откажувате од слатките за да ослабете

  Не мора секогаш да се откажете од слатките ако планирате да ослабете. Нутриционистите ви даваат корисни совети за ова прашање. Ако сакате да ослабете и...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Одгледување на енергетски растенија со висок принос на биомаса

  Денес, светската индустрија се повеќе се свртува кон обновливите извори на енергија (ОИЕ), а биомаса е еден од тие извори.  Биомасата вклучува широк спектар...

  Хемометал – Битола со нови ПРАЗНИЧНИ ПОНУДИ !!!

  Празниците се ближат, а со тоа и одличните празнични понуди на најдобриот пријател на земјоделците, кој друг ако не Хемометал - Битола. Black Friday можеби...

  “Black Days” акциите во Хемометал и понатаму траат

  "Black Days" периодот на акции и попусти на асортиманот во Хемометал - Битола и понатаму трае до крајот на месецот. Купувајте квалитетно по акциски...

  Период на голема акција и огромни попусти во Хемометал – Битола!!!

  Од 15.11 - 30.11.2022 Black Days во ХЕМОМЕТАЛ. Голема акција со огромни попусти на одредени машини. Побрзајте и одберете го производот што Ви е...

  Седум совети за успешно одржување на земјоделската механизација

  По сеидбата на зимските култури потребно е да се внимава на одржувањето на машините. Тракторите и другите машини што се користат за време на есента...

  Петел.мк

  Петел.мк е народен огласник кој што во последно време се трудевме да го направиме. Бидејќи на социјалните мрежи постојат ограничувања кој и што може...

  Во Србија засеани рекордни површини со пченица

  Рекордни површини со пченица во последните седум години се засеани при годинашнава есенска сеидба во соседна Србија. Во есенската сеидба пченица е посеана на повеќе...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови