Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

More
  spot_img

  Полска ја повикува ЕУ да го ограничи протокот на украинското жито

  Полска бара Европската унија да ги искористи сите расположливи средства за да го ограничи количеството на украинско жито што влегува на пазарот. Ова го...
  spot_img

  Леќа – ризница на здравје

  Леќа е одличен извор на енергија која доаѓа од протеините и јаглените хидрати, затоа што леќата практично не содржи масти.  Јадете леќа и сметајте на...

  Агро совети – Нега на расад од бостан

  Агро совети - Нега на расад од бостан Бостанот или лубениците спаѓаат во групата на топло љубливи градинарски растенија кои за својот нормален раст и...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Агро совети

  Агро совети кои што во иднина ќе ги споделува со сите нас господинот М-р Игор Ивановски. Преку овие совети ќе ни помага и своето...

  Пневматска сеалка со микрогранулатор- Гунгор

  Пневматска сеалка со микроглануратор - Гунгор достапна во продажните салони на Хемометал Битола по акциска цена од 5500 евра. Пневматска сеалка - Гунгор важни спецификации: Идеална...

  Кримлери – Агромеркур

  Најдобрите Кримлери на пазарот - АГРОМЕРКУР - 1.8 м по АКЦИСКА ЦЕНА од 1.150 ЕУР во продажните салони на Хемометал ДОО - Битола. Кримлери...

  Приколици – Тиназ

  АКЦИСКА ЦЕНА од 3.800 евра на Приколици - Тиназ во во сите подружници на Хемометал низ цела Македонија. Приколици - Тиназ 4 тона Докажан квалитет Капацитет 4...

  Млинови и елеватори “PROKIC”

  Хемометал Битола ви ги претставува новите млинови и елеватори "PROKIC"! Изработени од врвен поцинкован материјал со голема издржливост. Ја нудиме следната палета на производи: Млинови 300 кг...

  Трактор СОЛИС 50

  СОЛИС 50 - Широкиот асортиман на Хемометал ни носи моќен трактор осо 3 цилиндричен мотор. Најважно - отплаќајте го на 60 месеци отплата. Што добивате...

  Проблем со непродадени малини во регионот

  Големи количини непродадени малини од последната реколта уште се чуваат во ладилниците во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Србија. Маркетите неофицијално најавуваат значително пониска...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови