Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

13.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаАгро ВестиДоаѓат минусни температури

  Доаѓат минусни температури

  petel baner

  Доаѓаат минусни температури.

  Доаѓаат минусни температури
  Доаѓаат минусни температури

  Земјоделци од управата за хидрометеролошки работи најавуваат следниве денови дека не очекуваат минусни температури и врнежи на снег.

  Поради продор на студена воздушна маса од север утре попладне и во четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег и позастапени ќе бидат во западните делови каде ќе се создаде тенка снежна покривка понекаде и на пониските места. Во петок и за време на викендот ќе биде суво и многу студено, а температурата во поголем дел од земјава преку целиот ден ќе се задржи под нулата. Во следниве денови ќе дува умерен до повремено засилен ветер од северен правец поизразен утре и потоа во петок и сабота.

  Agrobot

  Заштитете ја својата механизација од студот.

  Прилагодете ги своите обврски на отворено .

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Еве почнавме да објавуваме и временска прогноза 🙂

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img