Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Saturday, July 20, 2024

More
  домаАгро ВестиВременска прогноза следните три дена

  Временска прогноза следните три дена

  petel baner

  Временска прогноза за следниве три дена е следна:

  Внимателно овие денови најавени се нови минусни температури и врнежи од снег и засилен ветар. Ова е временска прогноза предвидена од нашиот УХМР

  agrounik

  Прогноза за 12.02.2021

  Минимална температура: -9°C до -2°C
  Максимална температура: -2°C до 6°CСончево со мала до умерена облачност, ветровито и студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

  Прогноза за 13.02.2021

  Минимална температура: -12°C до -5°C
  Максимална температура: -5°C до 2°CОблачно, студено и ветровито со повремени врнежи од снег, особено попладне и најобилни во југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Прогноза за 14.02.2021

  Минимална температура: -12°C до -6°C
  Максимална температура: -7°C до 1°CПретежно облачно, студено и ветровито со локални врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

  Ова е временската прогноза предвидена од нашиот УХМР

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img