Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

18.8 C
Skopje
Sunday, March 3, 2024

More
  домаАгро ВестиЛегнаа пари од субвенции

  Легнаа пари од субвенции

  Agrobot

  Легнаа пари од субвенции – Земјоделци проверете си ги сметките.

  9.738 Земјоделци денеска добија пари на сметките.

  Стаува збор за исплата на субвенции за одржување на овошни насади и за мерката директни плаќања за мали земјоделски стопанства.

  Средства од денешната исплата има на сметките на сите кои имаат поднесено барања за добивање на финансиска поддршка од „Програмата за финансиска поддршка во земјоделството“ за 2020 година и законски се стекнале со право на оваа финансиска поддршка.

  petel baner

  Легнаа пари од субвенции

  Право на користење на поддршката за овошни насади имаат производителите на сливи, круши, јаболка, праски, кајсии, вишни, цреши, јагоди, малини, капини, боровинки, дуњи, мушмули, маслинки, јапонско јаболко, бадеми, лешници, рибизли, гоџи бери, аронија. Корисници на мерката директни плаќања за мали земјоделски стопанства дефинирани според историски плаќања за претходните три години се сите земјоделски стопанства кои земале финансиска поддршка во 2017, 2018, 2019 година и истите не биле корисници на останати подмерки.

  Малце комплицирано ова текстот ама кој лапна пари со здравје да си ги користи.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кој дава пак да дава, кој зема пак да зема 🙂

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img