Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

23.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

More
  домаАгро ВестиМакедонија на распродажба

  Македонија на распродажба

  petel baner

  Македонија на распродажба – Владата планира да го продаде обработливото земјиште што е во нејзина сопственост.

  Дали сте знаеле дека од 577 662 хектари кои се класифицирани како обработливо земјиште во Македонија дури околу 240 000 ha или 41% од вкупниот дел се во државна сопственост и управувани од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

  Владата планира ова земјиште да го стави на распродажба која ќе биде поддржана со закон.

  Владата бара јавна расправа и бара секој да го каже своето мислење.

  agrounik

  Затоа Земјоделци бидејќи вашиот глас е важен пишете го вашето мислење ТУКА.

  Македонија на распродажба – како и се друго и обработливата земја оди на продажба.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Предлог законот можете да го симнете ако кликнете ТУКА

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img