Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

23.8 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ВестиЦената на храната расте

  Цената на храната расте

  petel baner

  Цената на храната расте веќе 11 месец по ред.

  Според ФАО цените на храната постојано расте. Млекото и млечните производи, месото и месните преработки, растителното масло, житарици, шеќерот ….

  Дали доаѓа време кога богат ќе биде тој што ќе си произведува храна за себе и нема да мора да купува?

  Цените на храната на светските берзи растат само кај нас во Македонија цените на земјоделските производи поефтинуваат?

  Ги прашавме луѓето по пазарите и велат дека храната постојано посакапува.

  Државната статистика пресмета дека на годишно ниво пораснале сите прехранбени производи, а најмногу маслото.

  agrounik

  Граѓаните имаат впечаток дека поскапувањето е многу поголемо.

  Дојде ли време кога Земјоделците ќе станат богати луѓе?

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Цената на храната расте а Земјоделецот се посиромав. Како е тоа можно?

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img