Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

21.8 C
Skopje
вторник, јули 27, 2021

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 25.05.2021

  Цените на кванташки 25.05.2021

  Цените на кванташки 25.05.2021

  Зелка млада 15-20 ден кг

  Зелка црвена 40 ден кг

  Пипер 40-50 ден кг

  Кромид 13-15 ден кг

  Компир млад 35 ден кг

  Тиквица 7.5 денари Струмичака 10 ден кг Скопска

  Домат 30-60 ден кг

  Краставица 35 ден кг

  Јагода 60 ден кг

  Марула 10 – 15 ден кг

  Морков 25 ден кг

  Цвекло 15 ден кг

  Магдонос 5 ден китка

  Рукола 10 ден китка

  Млад кромид 4-6 денари снопче

  Модар домат 70 денари кг

  Лут пипер 60 ден кг

  Банани 900 ден пакет

  Авокадо 160 – 180 ден кг

  Круша 70 ден кг

  Праска Кајсија и Нектарина 150 ден кг грчки увозни.

  Лубеница 40 ден кг

  Ротквици 7 денари снопче

  Праз 600 денари сноп голем со 30 прачки.

  Пипер црвен 150 ден

  Лимун 40 ден кг

  Портокал 30 до 50 ден кг

  Цитрон 35 – 45 ден кг

  Јаболки од комра 35 ден кг

  Поздрав до екипата од кванташки пазар.

  Ова се Цените на кванташки 25.05.2021

  Трачеви од кванташки пазар: Најавен е влез на нов играч на кванташкиот пазар АГРИКОТРЕЈД им посакуваме успешна работа на Тимот на Агрико и сопственикот Џељо.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Дваесет интересни факти за коњите
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Субвенции пријавување
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...