Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

0.8 C
Skopje
среда, јануари 19, 2022

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 28.05.2021

  Цените на кванташки 28.05.2021

  Цените на кванташки 28.05.2021

  Зелка млада 15-20 ден кг

  Зелка црвена 40 ден кг

  Пипер 40-50 ден кг

  Кромид 10-13 ден кг

  Тиквица 5-7 денари парче

  Домат црвен 30-40 ден кг

  Домат розев 40-55 ден кг

  Краставица 35 ден кг

  Јагода 35-60 ден кг

  Марула 8-12 ден кг

  Морков 20-25 ден кг

  Младо цвекло 35 ден кг

  Магдонос 5 ден китка

  Рукола 8-10 ден китка

  Млад кромид 4-6 денари снопче

  Модар домат 70 денари кг

  Лут пипер 60-70 ден кг

  Банани 900 ден пакет

  Авокадо 160 – 180 ден кг

  Круша 70-80 ден кг

  Праска Кајсија и Нектарина 150 ден кг грчки увозни.

  Лубеница 40 ден кг

  Ротквици 5-6 денари снопче

  Пипер црвен 110 ден

  Лимун 40 ден кг

  Портокал 30-45 ден кг

  Цитрон 35 – 45 ден кг

  Јаболки од комра 35 ден кг

  Ова се Цените на кванташки 25.05.2021

  Трачеви од кванташки пазар: Поради дождовите и калови во нивите намалена активност на нивите така и помалку роба на кванташкиот пазар во Скопје.

  Поздрав до газда Омер и Мујо од Грчец.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Летна резидба на кајсии и зошто е важна?
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Пријава на штети од градот
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...