Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

4.8 C
Skopje
среда, јануари 19, 2022

More
  домаАгро ВестиЕ ова е петел

  Е ова е петел

  Е ова е петел.

  Ова е Алахмедин Јајиќ, професор по математика од Тутин.

  Алахмедин Јајиќ ги замени градските улици со живот на село и почна да се занимава со одгледување на крупен добиток.

  Сепак Алахмедин деновиве успеа да го заземе првото место за најголем петел во турскиот град Ерзинџан.

  На прашањето како дојде до овој резултат, неговиот одговор беше „математиката е виновна за се“.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  spot_img
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...