Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

18.8 C
Skopje
Friday, May 24, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 09.06.2021

  Цените на кванташки 09.06.2021

  petel baner

  Цените на кванташки 09.06.2021

  Зелка млада 15-20 ден кг

  Зелка црвена 35 ден кг

  Пипер камелеон 25 ден кг

  Пипер каварџик 70 ден кг

  Пипер црвен 60 ден кг

  Пипер Бела Дуга 45 ден кг

  Пипер бабура 50 ден кг

  Кромид 10-13 ден кг

  Тиквица 5-7 денари парче

  Домат црвен 30-45 ден кг

  Домат розев 40-55 ден кг

  Краставица 20 ден кг

  Јагода 40-75 ден кг

  Марула 8-12 ден кг

  Морков 25 ден кг

  Младо цвекло 20 ден кг

  Магдонос 5-8 ден китка

  Рукола 15 ден китка

  Млад кромид 6-8 денари снопче

  Модар домат 60 денари кг

  Лут пипер 45 ден кг

  Банани 900 ден пакет

  Авокадо 160-180 ден кг

  Круша 60-70 ден кг

  Праска 60 ден кг

  Нектарина 120 ден кг

  Кајсија 190 ден кг

  Лубеница 25 ден кг

  Ротквици 5-6 денари снопче

  Лимун 40-45 ден кг

  Портокал 30-45 ден кг

  Цитрон 35 – 45 ден кг

  Јаболки од комра 35 ден кг

  Цреши 45-90 ден кг

  Диња 50 ден кг

  Лук 10 парче

  Agrobot

  Цените на кванташки 09.06.2021

  Трачеви од кванташки пазар: Се отвара нов магацин Агрико Трејд од Село Одрено општина Ранковце.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Поздрав до газдите Ибро, Мујо и Љупчо со среќа нека е.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img