Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

18.8 C
Skopje
четврток, септември 23, 2021

More
  домаАгро ВестиМоја Фарма

  Моја Фарма

  Моја Фарма е фармата на Никола Богдановски

  21 годишно момче, Никола Богдановски од Скопското село Кадино е сопственик на ” Моја Фарма”.

  Тој уште од многу мал бил со животни, па така решил да направи една своја фарма која му била најголема желба.

  На неговата фарма има поголем број на животни за кои се грижи тој.
  Тој се одлучил да чекори по најтешкиот пат до успех!
  Никола раскажува дека воопшто не е толку лесно и едноставно да имаш толкав голем број на животни.
  Грижата спрема животните е претешка бидејќи секој ден тој треба да се грижи за секоја поединка и нејзината здравствена состојба.
  Тој на неговата фарма има голем број на животни.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Помагајте добри луѓе
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Драстичен пад на цените на свињите
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...