Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
вторник, декември 7, 2021

More
  домаАгро ВестиНајголемото јаболко на светот

  Најголемото јаболко на светот

  Најголемото јаболко на светот доаѓа од Јапонија.

  Ова јаболко тежи дури 1,849 килограми

  Најтешкото јаболко тежеше 1,849 килограми и беше одгледано и одбрано од Кисато Ивасаки на неговата фарма за јаболка во градот Хиросаки, Јапонија. 
  Ова јаболко растелона четириесетгодишна јаболкница и е обрано на 5 октомври.
  Во Македонија има волку стари јаболкници но дали има волку големи јаболка.
  Ова е директно за рубликата Агро Шампиони.
  Најголемото јаболко на светот ... имаме ли ние вакви шампиони? :-)
  Поздрав Земјоделци.
  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.
  
  Само Рурално
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Цените на кванташки 18.08.2021
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Сточни пазари цени на добитокот
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...