Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
вторник, декември 7, 2021

More
  домаАгро ВестиМеѓународниот Ден На Руралната Жена

  Меѓународниот Ден На Руралната Жена

  Меѓународниот Ден На Руралната Жена за нас ова е голем празник и ќе си го празнуваме 3 дена 🙂

  До сите жени што живеат на Село и во рурални средини ви посакуваме многу здравје, среќа, успех и љубов.

  Домаќините повеќе да ве слушаат бидејќи без вас нема да постои ни селото ни пак ќе има Земјоделие како гранка.

  Ви благодариме за вашиот труд и за вашата пожртвуваност околу домот и околу посветеноста кон семејството.

  Вие сте чуварите на се она што е добро и корисно.

  15 октомври е ден на Руралната жена ние од www.zemjodelie.mk ќе си го славиме 3 дена.

  Домаќини купете нешто на своите жени и да НЕ МОРА ДА Е НЕШТО ЕВТИНО 🙂 Бидејќи жените од руралните средини го заслужуваат тоа.

  Дами од руралните средини да сте ни живи и здрави и мажите да ве слушаат повеќе.

  Меѓународниот Ден На Руралната Жена – ПА ДОБРО БЕ ЛУЃЕ ОВОЈ ДЕН ЗАСЛУЖУВА СЕРИОЗНА ПРОСЛАВА – се надеваме дека овие од маживе од МЗШВ ќе им текне да направат нешто конкретно и да почне се одбележува овој ден како што треба.

  Дами од од рурални средини уште еднаш ДА СТЕ ЖИВИ, ЗДРАВИ И ВЕСЕЛИ.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Сточни пазари цени на добитокот
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...