Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

31.7 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ВестиМед од лабораторија

  Мед од лабораторија

  petel baner

  Мед од лабораторија, да и тоа го измислија.

  Група научници од Израел направија чист во лабораторија.

  Итоа бидна покрај сите работи што ги имаме уште медот фалеше.

  Научниците потврдуваат дека станува збор за чист мед и нема никакви вештачки додатоци. Овој мед може да биде и направен по нарачка од потрошувачите на пример само од цвет од кафе и слично.

  Нектарот е земен од природата и внимателно измешан со протеин од стомакот на пчелите.

  Мед од лабораторија беше создаден и од страна на стартап од Америка од страна на еден србин Дарко Мандиќ но овие израелски научници велат дека нивниот е најчист.

  agrounik

  Мед без пчели и свет без пчелари дали е тоа иднината која не очекува?

  Повелете видео кое што можете да го изгледате како се прави овој мед.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Мед од лабораторија

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img