Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

19.8 C
Skopje
Wednesday, September 27, 2023

More
  домаАгро ВестиОткуп на тутун 2022 година

  Откуп на тутун 2022 година

  Petel.mk

  Откуп на тутун 2022 година – Заврши откупот на тутунот за оваа година. Министерот Љупчо Николовски деновиве на трибина во Радовиш изјави дека  откупот помина во најдобар ред, исплатени се 99% од средствата на тутунопроизводителите, откупени се 18.700 тони тутун.

  Би сакале со овој пост да го чуеме мислењето на Тутунарите што мислат самите тие за тоа како помина откупот на тутун во 2022 година и дали се задоволни?

  Земјоделие.мк ги користи социјалните мрежи: Фејзбук страна, Фејзбук група, и Вибер група се со цел да се прошири мислењето на Земјоделците кои што се поретко добиваат право да го кажат својот глас и потешко се слуша нивното мислење.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Откуп на тутун 2022 година – Тутунари ваша оценка?

  Затоа Тутунари повелете кажете си го вашиот став за овогодишниот откуп на тутунот во Макеоднија.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img