Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

32.8 C
Skopje
Friday, July 19, 2024

More
  домаАгро ВестиПриведен земјоделски инспектор

  Приведен земјоделски инспектор

  petel baner

  Приведен земјоделски инспектор од Прилеп за осноовано сомнение дека прилмил поткуп.

  Земјоделската инспекторка е фатена од страна на полицијата кога примила поткуп од 64 000 денари од друго лице од Прилеп. Полицијата веднаш интервенирала и инспекторката била лишена од слобода а парите запленети.

  Акцијата била спорведена на 18.03.2022 во угостителски објект во градот Прилеп во 09:30 часот наутро. Полициски инспектори од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп ја лишиле од слобода инспекторката В.В која била земјоделски инспектор во Државниот инспекторат за земјоделие.

  agrounik

  Приведен земјоделски инспектор почнува ли долго очекуваната борба против корупцијата во Македонија?

  Приведувањето е поради основани сомнение за сторено кривично дело „примање поткуп” по член 357 од Кривичниот законик.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Овој приведен земјоделски инспектор се надеваме ќе послужи како пример за другите корумпирани државни службеници.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img