Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

18.8 C
Skopje
Friday, May 17, 2024

More
  домаАгро ВестиЦени на кванташки

  Цени на кванташки

  petel baner

  Цени на кванташки 22.03.2022 година

  Ова се цените што успеавме да ги дознаеме при посетата на кванташкиот пазар во Скопје.

  Цвекло 15 – 20 ден кг

  Морков 18 ден кг македонски 25 ден кг увозен

  Дајкон 40 ден парче

  Целер 50 – 60 ден кг има и за 30 ден поситни

  Рукола 15 – 20 ден китка

  Магдонос 10 ден кг

  Зелка стара 20 ден кг

  Зелка млада 30 – 32 ден кг

  Зелка црвена 30 ден кг

  Кромид 20 – 25 ден кг

  Кромид црвен 25 – 27 ден кг

  Компир 30 – 35 ден кг

  Праз 250 ден сноп со 30 стапчиња

  Лукче младо 10 ден кг

  Кромидче младо 7 ден кг

  Марула 15 – 20 ден парче

  Јаболка 15 – 30 ден кг

  Домат 90 ден кг розев

  Краставица 100 ден кг

  Ротквица 8 ден китка

  Портокал 30 – 50 ден кг

  Мандарина 55-60 ден кг

  Банана 1150 ден пакет од 20 кг

  Лимон 40 – 50 ден кг

  Грав 130-150 ден кг

  Agrobot

  Лук стар 200 ден кг

  Пашканат од 60 ден кг до 80 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Цени на кванташки ќе се потрудиме да ги објавуваме почесто.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img