Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

31.8 C
Skopje
Monday, June 24, 2024

More
  домаАгро ВестиСезона на протести

  Сезона на протести

  petel baner

  Сезона на протести – отпочнува ли сезоната на протести кои што ќе ја зафати Македонија во пролетниот период во кој што покрај будење на природата изгледа ќе се разбудат и Земјоделците.

  Зголемувањето на цените на нафатата, ѓубривата, семенскиот материјал, ниските откупни цени и ….. да не ги редиме сега сите проблеми можно е во наредниот период да предизвикаат сериозни протести на Земјоделците.

  Сезона на протести

  Свој протест на 26.03.2022 најавија Тутунарите.

  agrounik

  Овој текст го испратија во групата на земјоделие.мк па го објавуваме да го прочитате.

  “Земјоделскиот протест уредно пријавен во полиција, Ве повикуваме сите земјоделци од земјоделска вероисповед, и сите останати да изразиме револт и незадоволство од глувоста на институциите.”

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Известување:

  На ден 26.03.2022 година сабота со почеток во 11 до 13 часот на локација над бензинската на Лук оил ќе се одржи земјоделски протест со блокада на патот Прилеп – Градско.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img