Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиБесплатно гориво за Земјоделците

  Бесплатно гориво за Земјоделците

  petel baner

  Бесплатно гориво за Земјоделците – Конечно добар потег на Владата.

  Владата најави од денес дека ќе започне со нова акција.

  Оваа акција најмногу ќе ги израдува Земјоделците бидејќи многу ќе им помогне во овие тешки времиња.

  Владата одлучи дека од 01.04.2022 и во текот на целата оваа година ГОРИВОТО што се става во службените коли на Владата, државните претпријатија и сите возила што се на буџетот на Македонија БЕСПЛАТНО ќе им се дава на Земјоделците за да можат да ставаат во своите трактори.

  agrounik

  Оваа мерка Владата ја превзема со цел во Македонија да не остане не обработена површина и да се обезбеди доволно храна во овој тежок период.

  Им благодариме на вработените во МЗШВ што несебично се залагаа овој проект да помине иако знаеа дека и самите ќе мора да одат пешки и со точак бидејќи горивата и од нивните службени возила ќе биде поделена на Земјоделците.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Оваа мерка е поздравена од сите и ќе биде од големо значење за обезбедување на храна за граѓаните на Македонија.

  Бесплатно гориво за Земјоделците

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img