Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

31.7 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ВестиПрв откупен пункт за земјоделски производи

  Прв откупен пункт за земјоделски производи

  petel baner

  Прв откупен пункт за земјоделски производи во општина Дебарца.

  Откупниот пункт ќе биде лоциран во село Требеништа, во големата сала на селскиот Задружен дом. Потпишан договорот помеѓу Општина Дебрца и фирмата Али Фреш Фруит ДОО.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Направен е чекор кон подобрување на квалитетот на услугите при откупот на земјоделските производи и промиција на производството во општина Дебарца.

  Да се надеваме дека ќе се појават и нови инвеститори кои што ќе инвестираат во земјоделието.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img