Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

12.8 C
Skopje
Saturday, March 2, 2024

More
  домаАгро ВестиТазе цени од кванташки

  Тазе цени од кванташки

  Agrobot

  Тазе цени од кванташки – 12.05.2022 година Скопје кој сака нека си прочита ова се денешните цени. За прв пат оваа година видовме и лубеница. Почна сезоната на летните овошја 🙂

  Домат црвен 65-70 ден кг

  Домат розев 80-85 ден кг

  Краставица 25-30 ден кг

  Тиквица 10-12 ден кг

  Марула 7-10 ден парче

  Зелка млада 15 – 18 ден кг

  Кромид 25 ден кг

  Кромид млад 3 ден снопче од 4 кромидчиња.

  Младо лукче 15-20 ден парче главица

  Магдонос 5 ден китка

  Морков 25-30 ден кг

  Цвекло младо 30 ден кг

  Спанаќ 20 ден кг

  Праз 250 – 300 ден сноп едно парче 10 денари.

  Пипер благ 80 ден кг

  Пипер лут 6 ден парче

  Црвена зелка 55-60 ден кг

  Чери домат 200 ден кг

  Карфиол 50 ден кг

  Брокула 150-180 ден има и увозна за 130 денари

  Ротквици 6-8 ден снопче 4 ротквици

  Целер 30-50 ден парче

  Пашканат 100 ден кг

  Банани 1050 ден пакет

  Портокали од 40-50 ден кг

  Лимун 50 ден кг

  Јагоди домашни 130 ден кг многу вкусни

  Лубеница 55 ден кг увозна од Турција

  Јаболка домашна 35 ден кг, увозна 55 ден кг

  Компир млад 35 ден кг

  Компир стар 35 ден кг

  Блитва 5 ден снопче

  Црвен пипер 130 ден кг

  Рукола 8-15 ден кг

  petel baner

  Вишна 80 ден кг увозна

  Тазе цени од кванташки – 12.05.2022 година Скопје

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците на кванташки се жалат дека е падната работата народот изгледа нема пари да купува зеленчук и овошје.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img