Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

39.8 C
Skopje
Friday, July 19, 2024

More
  домаАгро советиРОТАЦИОНИ КОСАЧКИ- ТИНАЗ

  РОТАЦИОНИ КОСАЧКИ- ТИНАЗ

  petel baner

  РОТАЦИОНИ КОСАЧКИ- ТИНАЗ – помина времето на рачно косење на ливадите.

  Ротационите косачки ТИНАЗ брзо и ефикасно ја завршуваат оваа важна работа во земјоделието.

  Ротационите косачки Тиназ се одликуваат со силно тело и структура, долготрајни и ниски триења.

  Долните дискови им овозможуваат на машината да работи со високи перформанси дури и на нерамни терени и под тешки теренски услови.

  Број на дискови 2

  agrounik

  Работна зафатнина 135 см, 165 см или 190 см

  Број на ножеви 6

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  РОТАЦИОНИ КОСАЧКИ- ТИНАЗ

  МоделБрој на сановиБрој на ножевиРаботна зафатнина (цм) Вкупна ширина(цм)Моќност на трактор мин(Нр)Тежина(Кг)
  1352613525055330
  1652616527555380
  1952819030055550
  РОТАЦИОНИ КОСАЧКИ- ТИНАЗ

  За повеќе совети при купување или користење на оваа машина посетете ја страната на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img