Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

8.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

More
  домаАгро ВестиНајголеми извозници на вино во регионот

  Најголеми извозници на вино во регионот

  Agrobot

  Најголеми извозници на вино во регионот. Во 2021 година Македонија е втора во регионов по извоз на вино. Пред нас е само Грција.

  Овие заслуги единствено одат на сметката на вредните Лозари и нивниот ангажман.

  petel baner

  Е сега ќе ве замолиме да се потсетите како поминаа Лозарите во 2020 и 2021 година и што мислите како ќе поминат во 2022 година.

  Дали е време да се либерализира и пазарот за извоз на грозје за да можат и странски откупувачи да учествуваат и да купуваат винско грозје од македонските лозаропроизводители.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Можеби кога домашните откупувачи ќе осетат конкуренција ќе ги кренат малку откупните цени на грозјето.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img