Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

4.8 C
Skopje
Tuesday, March 28, 2023

More
  домаАгро ВестиБарања за органско производство

  Барања за органско производство

  Барања за органско производство – Продолжен рокот за барања за органско производство.

  До 15 август се продолжува рокот за поднесување барања за директни плаќања за органското земјоделско производство.

  Целта е сите земјоделци во органското производство да можат навреме да го остварат правото на субвенции, наведуваат МЗШВ.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img