Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

9.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

More
  домаАгро ЗабаваНапиток кој прави чуда за организмот

  Напиток кој прави чуда за организмот

  Agrobot

  Црната лимонада е напиток прави чуда за човековиот организам, бидејќи чисти од токсини и помага во намалувањето на мастите.

  Овој напиток поради состојките е доста здрав и освежувачки. Главната состојка е активниот јаглен. Тој нема вкс, но е многу здрав. Помага нашето тело да се ослободи од штетните состојки и да се намали надуеноста. Исто така, експертите истакнуваат дека има способност за намалување на нивото на холестерол и подмладување на кожата.

  Вкусот на црната лимонада е идентично вкусен како и обичната лимонада, а еве рецепт како да ја приготвите:

  Состојки за црна лимонада:

  petel baner

  – 4 чаши филтрирана или флаширана вода

  – 60 милилитри свежо исцеден лимон

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  – 1 лажица активен јаглен (една таблетка).

  Помешајте ги сите состојки и по желба додадете уше лимон. Напитокот послужете го ладен. Уживајте во вкусот!

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката агро забава како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img