Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

32.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

More
  домаАгро ЗабаваЧај кој ќе ви го намали апетитот

  Чај кој ќе ви го намали апетитот

  petel baner

  Апетитот ќе ви биде намален ако го консумирате овој чај навечер. Ќе заспиете со чувство на ситост дури и ако ништо не сте вечерале. 

  Сите состојки на овој чај се природни, а главната карактеристика му е тоа што го намалува апетитот.

  Потребни состојки:
  – половина литар вода

  – 1 лажичка рендан ѓумбир

  – 2 листови од ловор

  – половина лажичка семе од ким

  agrounik

  – половина лажичка цимет

  Помешајте ги сите состојки, освен циметот, и варете околу половина час. Тргнете го садот од оган, додајте го циметот и оставете 5 минути да се излади. Процедете и пијте.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Препорака: сварете половина или цел литар чај одеднаш, а потоа подгревајте го кога ќе сакате да го консумирате.

  Вкусот на чајот зависи од количината на состојки кои ќе ги додадете. Циметот му дава арома на чајот така што доколку го сакате неговиот вкус, слободно додајте повеќе цимет.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката агро забава како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img