Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

More
  домаАгро ЗабаваНајбрзиот рецепт за подготовка на кисела зелка

  Најбрзиот рецепт за подготовка на кисела зелка

  Зимската сезона не може да се замисли без кисела зелка, а во продолжение ви го откриваме најбрзиот рецепт и најдобриот начин на подготовка.

  Состојки :

  • зелка
  • оцет
  • 1 лажица сол

  Подготовка:

  • Издлабете ја главата од зелката во средината и исчистете ја. Внатре ставете оцет и сол. Добро протресете за состојките да бидат рамномерно распоредени насекаде.
  • Потоа ставете јао во кеса и оставете ја во замрзнувач 48 часа.
  • После тоа, одмрзнете и киселата зелка е подготвена.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката агро забава како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img