Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

21.8 C
Skopje
Wednesday, July 24, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки Скопје

  Цените на кванташки Скопје

  petel baner

  Цените на кванташки 29.05.2023

  Компир млад 35-40 ден кг
  Кромид стар 50 ден кг
  Кромид млад 16 ден врзулка со 3
  Млад лук 15 ден врзулка со 3
  Лук стар 150-200 ден кг
  Краставица 68-75 ден кг
  Карфиол 50-90 ден кг фолиски, обичен на отворено крупен ситен.
  Морков 60-65 ден кг
  Целер 60-80 ден парче
  Праз 650-700 денари сноп 10х3 врзани
  Магдонос 10-15 денари китка
  Рукола 15 денари китка
  Зелка млада 22-27 ден кг
  Зелка црвена 25-30 ден кг
  Пашканат 150-200 ден кг
  Марула 25-30 ден парче
  Тиквица 15-20 ден парче
  Јаболки увозни 70-120 ден кг
  Домат црвен 50-60 ден кг
  Домат розев 60-70 ден кг
  Цвекло 20-40 младо и старо ден кг
  Пипер црвен увозен 150 ден кг
  Пипер зелен увозен 60-90 ден кг
  Пипер лут 80-100 денари кг
  Модар домат 110-120 ден кг
  Јагода 50-100 ден кг
  Банана пакет 1100 денари пакет
  Портокал 35-60 денари кг
  Лимон 50-55 ден кг
  Цреша 50-150 ден кг
  Вишна 100-150 ден кг
  Лубеница 45-50 ден кг
  Диња 90-120 ден кг
  Шери домат 150 ден кг
  Кајсија 60-130 ден кг
  Праска 60-90 ден кг домашната е поевтина бидејќи е поситна
  Блитва 12-15 ден китка

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Цените на кванташки – домаќини и домаќинки ова се цените на кванташки во Скопје.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img