Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

15.8 C
Skopje
Sunday, June 16, 2024

More
  домаАгро ЗабаваНови села во Македонија

  Нови села во Македонија

  petel baner

  Нови села во Македонија ова се селата што го носат името Ново Село.

  Македонија според името на селата највеќе има села со името НОВО СЕЛО и тоа:
  НОВО СЕЛО — село во Општина Зелениково, во околината на градот Скопје.
  НОВО СЕЛО — населба во Општина Ѓорче Петров, во градот Скопје.
  Ново Село — село во Општина Боговиње, во околината на градот Тетово.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Желино, во околината на градот Тетово.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Врапчиште, во околината на градот Гостивар.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Маврово и Ростуше
  НОВО СЕЛО — село во областа Горно Кичево, во Општина Кичево.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Дебрца.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Струга.
  НОВО СЕЛО— село во Општина Ново Село, во околината на градот Струмица.
  И истоимена општина Ново Село…
  НОВО СЕЛО — село во Општина Кочани.
  НОВО СЕЛО (порано и Витибор) — село во Општина Радовиш. Денес нема жители.
  НОВО СЕЛО — населба во градот Штип и многу познато некогашно село.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Штип, средишно-источна Македонија.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Демир Хисар.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Куманово.
  НОВО СЕЛО (Битолско) — село во Општина Новаци.
  НОВО СЕЛО — село во Општина Чашка, Велешко.

  Нови села во Македонија

  agrounik

  Еве колку села има во Македонија со името Ново Село на нас ни текна 18 села.

  Доколку некое сме промашиле не е намерно не ни текнало слободно кажете ни ќе

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  допишеме.

  Во Село Горни Подлог се раѓаат чудовишта

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img