Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

38.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

More
  домаАгро ВестиЗемјоделие.мк на Телеграм

  Земјоделие.мк на Телеграм

  petel baner

  Земјоделие.мк на Телеграм Добредојдовте !

  Дали сте земјоделец и барате начин да подобрите своите земјоделски практики?

  Или пак сакате да ги купите или продадете своите земјоделски производи?

  Тогаш, сте на правилното место!

  Тимот на земјоделие.мк, ја создаде оваа Телеграм Група за да ја обединиме земјоделската заедница во Македонија. Тука, ќе имате можност да се поврзете со други Земјоделци и да ги размениме искуства, знаење и идеи за подобрување на нашите земјоделски практики.

  Земјоделие.мк на Телеграм

  Бенефитите за вас како земјоделци се безбројни:

  1. Купување и продавање на земјоделски производи: Во оваа Телеграм Група, ќе имате пристап до голема мрежа од потенцијални купувачи и продавачи на земјоделски производи. Ова значи дека ќе бидете во можност да ги проширите своите бизнис можност и да ги зголемите приходите.

  2. Разменување на идеи и знаење: Телеграм Групата ќе ви овозможи да комуницирате со други искусни земјоделци и експерти. Можете да споделите свои искуства и да добиете вредни совети за унапредување на вашата земјоделска производство.

  3. Најнови информации и техники: Целта на групата е да ве држи информирани за најновите трендови и техники во земјоделството. Ќе имате можност да се учите од најдобрите и да ги примените новите методи во вашата земјоделска работа.

  4. Продажба на производи директно кон потрошувачите: Доколку сте производител на земјоделски производи, оваа група ќе ви овозможи директен контакт со потрошувачите. Ова значи дека ќе можете да ги презентирате вашите производи и услуги, истовремено да ги слушнете нивните потреби и предлози.

  5. Можности за партнерства и соработка: Телеграм Групата е одлична платформа за создавање на партнерства и соработка со други земјоделци и претприемачи. Заедно, можеме да развиваме нови идеи и да работиме на заеднички проекти за подобрување на земјоделството во Македонија.

  agrounik

  Земјоделие.мк на Телеграм

  Не чекајте, придружете ни се веднаш на Земјоделската Телеграм Група и започнете со делба на искуства, купување и продавање на производи, како и учење од најдобрите во оваа индустрија. Скоро ќе забележите позитивни промени во вашата земјоделска производство и бизнис!

  За да се приклучите, кликнете на следниот линк: Земјоделие.мк на Телеграм

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Ви благодариме и очекуваме да се видиме во групата!

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img