Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

11.8 C
Skopje
Sunday, February 25, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки Скопје

  Цените на кванташки Скопје

  Agrobot

  Цените на кванташки Скопје 25.10.2023 година

  petel baner

  Компир 25-30 ден кг
  Цвекло 15-20 ден кг
  Целер 30-50 ден кг
  Морков 25-30 ден кг
  Магдонос 12 ден китка
  Пашканат 80-120 ден кг
  Марула 10-13 ден парче
  Спанаќ 40-50 ден кг
  Зелка 10-15 ден кг
  Црвена зелка 25 ден кг
  Праз 300-350 ден спноп 30 парчиња
  Јаболка 35 домашни
  Јаболка увозни 50-60 ден кг
  Круша 70-95 ден кг
  Калинка 50-55 ден кг
  Грозје 70 ден кг
  Кромид 25-30 ден кг

  Цените на кванташки Скопје 25.10.2023 година

  Модар домат 25-30 ден кг
  Ајварка 55 ден кг
  Зелена ајварка 20 ден кг
  Домати 90-100 ден кг
  Карфиол 50 ден кг
  Тиквица 10-15 ден парче
  Тиква 15-20 ден
  Мандарина 55-60 ден кг
  Краставица 32-38 ден кг
  Банана 1200 пакет
  Лимон 35-40 ден кг
  Пиперка Бела Дуга 35-50 ден кг
  Пипер лут 60 ден кг
  Лук 130-180 ден кг
  Костени 120-180
  Киви 50 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Ова беа денеска цените на кванташки 25.10.2023 година

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img