Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
Sunday, March 3, 2024

More
  домаАгро ВестиЦени од кванташки пазар

  Цени од кванташки пазар

  Agrobot

  Цени од кванташки пазар Скопје 03.11.2023 година.

  Повелете ова се денешните цени од кванташкиот пазар во Скопје.

  Домат 80-95 ден кг

  Краставица 35-40 ден кг

  Корнишони

  Морков 25 ден кг

  Цвекло 18 ден кг

  Марула 10-12 ден парче

  Магдонос 12

  Лук 180 ден кг

  Зелка 15 ден кг

  Црвена зелка 25 ден кг

  Кромид 25-30 ден кг

  Компир 25-30 ден кг

  Тиква 20 ден кг

  Тиквица 10-15-20 ден парче

  Банана 1200 пакет

  Костен 150-180 ден кг

  Целер 50 ден кг

  Пашканат 100 ден кг

  Јаболко 35 ден кг

  Јапонско јаболко 35-40 ден кг

  Лимон 40 ден кг

  Мандарини 55 ден кг

  Портокал 75 ден кг

  Калинка 40-45 ден кг

  Круша 80-95 ден кг

  Карфиол 20-30 ден кг

  Пиперка блага 50-60 ден кг

  Пиперка Бела Дуга 35-50 ден кг

  Пипер лут 60 ден кг

  Круша 70-95 ден кг

  Праз 300 ден сноб

  Грозје 70-80 ден кг

  Ајварка 55 ден кг

  Киви 50 ден кг

  petel baner

  Модар домат 20 ден парче

  Цени од кванташки пазар Скопје 03.11.2023 година.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Ова беа денеска цените на кванташки 03.11.2023 година.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img