Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

27.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар Скопје

  Кванташки пазар Скопје

  petel baner

  Кванташки пазар Скопје цени 10.11.2023 година

  Компир 25-30 ден кг
  Цвекло 15-20 ден кг
  Целер 30-50 ден кг
  Морков 25-30 ден кг
  Магдонос 12 ден китка
  Пашканат 80-120 ден кг
  Марула 10 ден парче
  Спанаќ 30 ден кг
  Зелка 10-15 ден кг
  Црвена зелка 25 ден кг
  Праз 300 ден спноп 30 парчиња
  Јаболка 35 домашни
  Јаболка увозни 50-60 ден кг
  Круша 70-95 ден кг
  Калинка 50-55 ден кг
  Грозје 70 ден кг
  Кромид 25-30 ден кг
  Модар домат 25 ден кг
  Ајварка 70 ден кг
  Зелена ајварка 20 ден кг
  Домати 55 80 ден кг
  Карфиол 30ден кг
  Тиквица 20 25 ден парче
  Тиква 15-20 ден
  Мандарина 55-60 ден кг
  Краставица 45 55 ден кг
  Банана 1200 пакет
  Лимон 30 35ден кг
  Пиперка Бела Дуга 60 ден кг
  Пипер лут 100 ден кг
  Лук 130-180 ден кг
  Костени 120-180
  Киви 50 ден кг

  agrounik

  Кванташки пазар Скопје ова се цените што успеавме да ги дознаеме денес при посетата на кванташкиот пазар во Скопје.

  Трговците се жалат дека е падната работата и за 50%

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Слаба посетеност и луѓето не купуваат ова се нивните зборови.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img