Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени

  Кванташки пазар цени

  petel baner

  Кванташки пазар цени 17.11.2023 година

  Компир 25-30 ден кг

  Цвекло 15-20 ден кг

  Целер 30-50 ден кг
  Морков 25-30 ден кг
  Магдонос 12 ден китка
  Пашканат 80-120 ден кг
  Марула 15 ден парче
  Спанаќ 40 ден кг
  Зелка 15 ден кг
  Црвена зелка 25 ден кг
  Праз 300 ден спноп 30 парчиња
  Јаболка 35 домашни
  Јаболка увозни 50-60 ден кг
  Круша 70-95 ден кг
  Калинка 50-55 ден кг
  Грозје 70 ден кг
  Кромид 25-30 ден кг
  Модар домат 30 ден кг
  Ајварка 70 ден кг
  Зелена ајварка 40
  Домати 55 80 ден кг
  Карфиол 25ден кг
  Тиквица 25 ден парче
  Тиква 15-20 ден
  Мандарина 55-60 ден кг
  Краставица 70 80ден кг
  Банана 1200 пакет
  Лимон 30-35ден кг
  Пиперка Бела Дуга 60 ден кг
  Пипер лут 100 ден кг
  Лук 130-180 ден кг
  Костени 120-180 кг
  Киви 50 ден кг
  Блитва 15
  Ротквица 10

  Кванташки пазар овие беа денешните дени што успеавме да ги дознаеме.

  agrounik

  Трговците на кванташкиот пазар се жалат дека има огромен пад на работата на овој пазар.

  Се жалат дека е опадната работата луѓето не купуваат и што е уште поважно се помалку има Земјоделци кои што ги продаваат своите производи.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Поголемиот дел од овошјто и зеленчукот на овој пазар е од увоз бидејќи нема веќе производство домашно.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img