Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

17.8 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени 06.12.2023

  Кванташки пазар цени 06.12.2023

  petel baner

  Кванташки пазар цени 06.12.2023 година ова се цените

  Компир 20-35 ден кг

  Цвекло 15-20 ден кг

  Целер 30-50 ден кг

  Морков 20-25 ден кг

  Магдонос 10-15 ден китка

  Пашканат 70 -100ден кг

  Марула 12-15 ден парче

  Спанаќ 50 ден кг

  Зелка 14-18 ден кг

  Црвена зелка 25 ден кг

  Праз 250 ден спноп 30 парчиња

  Јаболка 30-35 домашни

  Јаболка увозни 40-60 ден кг

  Круша 70-110 ден кг

  Калинка увозна 130 ден кг

  Кромид 30-35 ден кг

  Модар домат 75-90 ден кг

  Ајварка 70 – 80 ден кг

  Зелена ајварка 40 – 50 ден кг

  Домати 55 – 85 ден кг

  Тиквица 83 ден кг

  Тиква 20-25 ден кг

  Мандарина 40 -55 ден кг

  Краставица 60 – 75 ден кг

  Банана 1180 пакет

  Лимон 25-35 ден кг

  Пиперка 60-70 ден кг

  Пипер лут на парче 9 денари

  Лук 180 – 200 ден кг

  Костени 120-150 ден кг

  Киви 50 домашни 60 увозни ден кг

  Блитва 15 сноп

  Ротквица 10-12 снопче

  Авокадо 200 – 215 ден кг

  Лимета 200 – 215 ден кг

  agrounik

  Бејби рукола 50

  Портокал 30 – 50 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кванташки пазар цени 06.12.2023 година

  За повеќе корисни стории посетете ја веб страната www.zemjodelie.mk , како и нашите социјални мрежи FacebookViber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img