Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
Sunday, March 3, 2024

More
  домаАгро ВестиУсмртен ловџија

  Усмртен ловџија

  Agrobot

  Усмртен ловџија при несреќа на лов кој бил жител на кичевско село Бигор Доленци.

  Кичевчанец при лов испукал патрон од ловечка пушка и усмртил 40-годишен жител на селото Бигор Доленци.

  Вчера во 15:00 часот, полициски службеници од ОВР Кичево го лишија од слобода Д.С.(56) од Кичево.

  Тој се сомничи дека околу 14 часот во шумски појас во атарот на кичевското село Бигор Доленци, при лов, од ловечка пушка испукал патрон и го погодил Д.Ј.(40) од истото село.

  Д.Ј. од добиената простелна рана починал, информираат од полицијата.

  petel baner

  Увид на местото извршил јавен обвинител, медицински и полициски екипи, а врз телото на починатиот е извршена обдукција.

  По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Усмртен ловџија при лов.

  За повеќе корисни стории посетете ја веб страната www.zemjodelie.mk , како и нашите социјални мрежи FacebookViber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img