Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

25.8 C
Skopje
Saturday, July 20, 2024

More
  домаМеханизацијаТРАКТОР LOVOL 1104 – Моќен, Современ, Ефикасен

  ТРАКТОР LOVOL 1104 – Моќен, Современ, Ефикасен

  petel baner

  ТРАКТОР LOVOL 1104 – Моќен, Современ, Ефикасен – Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!

  Тракторот LOVOL 1104 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.
  Тракторот LOVOL 1104 поседува ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија со директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска потрошувачка, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥35% и сила на влечење од 21,3 KN. Синхронизаторот 12+12 брзини овозможува лесно менување и комфор во обавувањето на сите операции.
  Тракторот LOVOL 1104 има мал радиус на вртење од 4,6m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста.
  Овој модел на трактор LOVOL 1104 трета генерација поседува најнов модел на кабина, херметички
  затворена со парно и клима, звучна изолација, панорамски стакла без мртов агол, рамен под, шибер.
  LOVOL 1104 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  agrounik
  ТРАКТОР LOVOL 1104

  Спецификација за Трактор LOVOL 1104:

  • Mоќност на мотор 110кс
  • Погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен волан
  • Синхронизиран менувач 12/12
  • Гуми опција нормал и радијални
  • Тегови напред и назад
  • Компресор, 2 влечни куки, топлинг, сет алат
  • 6 хидраулични излези
  • Кабина херметички затворена, тапацирана, клима и парно, панорамски стакла, шибер на кров, радио со USB, Gramme воздушно седиште
  ТРАКТОР LOVOL 1104

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450
  072261251
  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимаваме со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделзка механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и другo.
  Генерални и директни увозници сме на повеќе познати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, LINHAI, OKAY Economic, AGROKUN и други.
  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кој вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок.
  Главна цел на целиот тим во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  ТРАКТОР LOVOL 1104 – Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img