Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

36.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на овошјето и зеленчукот 16.05.2024 година

  Цените на овошјето и зеленчукот 16.05.2024 година

  petel baner

  Цените на овошјето и зеленчукот 16.05.2024 година на кванташкиот пазар во Скопје

  Ова се цените:

   Краставица 35 40 ден кг

  Домат 40 – 45 ден кг

  Компир 27 – 33 ден кг

  Кромид 25 – 28 ден кг

  Зелка 10 ден кг

  Марула 10 ден парче

  Млад кромид 8 ден врзулче

  Млад лук 10 ден врзулче

  Пашканат 150 ден кг

  Морков 50 – 55 ден кг

  Цвекло 17 – 20 ден кг

  Магдонос 8 ден китка

  Рукола 15 – 20 ден китка

  Лубеница 48 – 50 ден кг

  Јагода 70 – 130 ден кг

  Цреша 80 – 130 ден кг

  Кајсија 80 – 100 ден кг

  Целер 75 – 80 ден парче

  Ротквица 4 – 6 ден врзулче

  Тиквица 12 ден парче

  Модар 90 – 100 ден кг

  Јаболко 25 – 50 ден кг

  Портокал 35 – 50 ден кг

  Круша 115 ден кг

  Праз 700 сноп

  Спанаќ 50 ден кг

  Пипер 70 ден кг

  Пипер лут 70 ден кг

  Грашок 70 – 90 ден кг

  Нане 30 ден китка

  Копар 30 ден китка

  agrounik

  Рукола дива 20 ден китка

  Мента 40 ден китка

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Нектарина увозна 90 -120 ден кг

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img